Webináře o epilepsii
Během online přednášek se potkáte s lidmi, kteří zde budou sdílet své osobní zkušenosti s epilepsií nebo také s odborníky. Bude zde prostor pro diskuzi, sdílení a předávání zkušeností
Webináře probíhají jednou měsíčně a jsou zdarma. Pro účast je potřeba se zaregistrovat a mít připravený notebook, tablet či mobil s připojením na internet. Pro příjemnější zážitek doporučujeme mít nainstalovanou aplikaci Teams. V den konání vám v ranních hodinách zašleme odkaz, přes který se připojíte.
Budoucí webináře
Pomozte nám udržet naše webináře stále zadarmo
Zvažte naši finanční podporu – jsou to totiž právě dobrovolné dary, které nám pomáhají udržet službu nadále zdarma pro všechny napříč celou Českou republikou. Finanční dary, které díky Vám vybereme, využíváme přímo na podporu webinářů, které jsou určeny nejen pro lidi s epilepsií. Jsme od srdce vděční za každou korunu, děkujeme!
Zajímá vás téma spojené s epilepsií, kterému bychom se mohli věnovat? Napište nám na info@spolecnost-e.cz, rádi ho do naší nabídky zapojíme.
Proběhlé webináře & záznamy
Mindfulness v každodenním životě
Objevte sílu všímavosti (tak se mindfulness překládá do češtiny) a naučte se využívat vědomé přítomnosti pro zvýšení klidu a vyrovnanosti ve svém běžném životě.
Pomáháme si aneb peer podpora pro lidi s epilepsií
Peer podpora, inovativní služba Společnosti E, je určena lidem s epilepsií a jejich blízkým. Pomáhá lépe se vyrovnat s náročnými životními situacemi, které epilepsie do života přináší, a to díky podpoře peerů - lidí, se stejnou životní zkušeností.
Epilepsie a mezilidské vztahy
Mezilidské vztahy je téma, které nás všechny provází celý život, natož když nám do něj vstoupí diagnóza epilepsie. Přijďte si na toto téma popovídat s psycholožkou Lenkou Hulanovou, s níž se dotkneme vztahů v rámci rodiny i mimo ni.
Epilepsie a mateřství
Být matkou je bezesporu krásná, ale také náročná role. Jak ji zvládat s epilepsií? Poslechněte si příběh Martiny, která je dnes i přes řadu problémů spokojenou maminkou. Je také doktorkou lékařské biochemie a s epilepsií se potýká od dětství.
Život s asistenčním psem
Asistenční signální psi jsou obrovským pomocníkem a parťákem do života. Člověk se díky nim nebojí vyjít sám ven, být samostatný a zapojit se do společnosti. Přijďte si poslechnout příběh Marka Erbena, který takového psa má, doplněný o zkušenosti Zuzany Daušové, ředitelky výcvikového centra Helppes.
Můj sourozenec má epilepsii
Život se sourozencem, který má chronické onemocnění, může být výzvou z několika důvodů, a to platí i pro epilepsii. Může ovšem také přinášet pozitiva?
Zklidňující techniky pro psychickou pohodu
Uvolnění ve vánočním shonu - na webináři se seznámíte s technikami, které vám mohou pomoci zastavit se nejen před Vánoci.
První pomoc při epileptickém záchvatu
Epileptický záchvat nemusí být vždy dramatický. Pokud ovšem dostane člověk velký křečový záchvat, při kterém nevnímá, může pro něj být nebezpečný. Správně poskytnutá první pomoc může zachránit lidský život. Kdy je potřeba ji poskytnout? A jak?
Epilepsie, dítě & škola pohledem epileptologa
Stanovení diagnózy epilepsie u dítěte je bezesporu stresujícím momentem v životě každého rodiče. První informace o tomto onemocnění poskytuje ošetřující lékař. Nicméně některé zásadní otázky mohou být po první, ale i dalších návštěvách nezodpovězeny. Zažili jste podobnou situaci? Využijte jedinečnou příležitost webináře s dětskou epileptoložkou Fakultní nemocnice v Motole.
Kubíkův život se syndromem Dravetové
Syndrom Dravetové je vzácné a závažné neurologické onemocnění. Typicky začíná během prvního roku života a projevuje se různými druhy epileptických záchvatů.
Epilepsie a partnerství
Jakákoliv forma epilepsie člověku do života přinese změnu. A nejen jemu, také jeho nejbližším – rodině, přátelům, partnerce nebo partnerovi. Pojďte si poslechnout příběh dvou partnerských dvojic a sdílejte s nimi ten svůj.
Epilepsie není jen to, co vidíme. Příběh Vlasty a Simči o životě s epilepsií
Obě žijí s epilepsií. Maminka s dcerou, jedna má epilepsii od 14, druhá od 9. Přijďte si poslechnout životní příběh těchto dvou žen, které se vydaly cestou studia Speciální pedagogiky.
Moje dítě má epilepsii. Jak se s tím vyrovnat?
Stanovení diagnózy epilepsie u dítěte je bezesporu stresujícím až traumatizujícím momentem v životě každého rodiče. Jak se s tím vyrovnat? A jak pomoci svému dítěti, aby se s epilepsií co nejlépe sžilo a vyrovnalo se s ní?
Přístup k žákovi s epilepsií
Každé dítě by se ve škole mělo cítit dobře, aby se mohlo plně rozvíjet. Jaké podmínky pro studium jsou ideální pro žáka s epilepsií?
Role výživy a komplementární léčby u epilepsie
Správně nastavená výživa a komplementární léčba mohou významně pomoci při farmakoterapii epilepsie. Jedná se o adekvátně nastavený příjem živin z potravin a souhrnné označení pro léčebné přístupy doplňující standardní lékařskou péči. Které zapojit při léčbě epilepsie? Poradí vám epileptolog Petr Bušek.
Moje dítě s epilepsií
Stanovení diagnózy epilepsie u dítěte je bezesporu stresujícím okamžikem v životě každého rodiče. Přijďte si poslechnout příběh Jany Kůrkové, maminky 16 letého syna s epilepsií, a sdílejte s ní ten svůj.
Mozkový „jogging“ aneb jak trénovat paměť
Pojďte si s námi procvičit svůj mozek. Kdy začít s tréninkem kognitivních funkcí? Jak na to? A funguje to? Jasně, že ano!
Jak se vyrovnat s diagnostikovanou epilepsií?
Do života člověku a jeho nejbližším přichází jako blesk z čistého nebe. A přestože se jedná o fyzické onemocnění, má také dopady na psychické zdraví. Pojďme spolu najít co možná nejzdravější vztah k epilepsii.
První pomoc při epileptickém záchvatu
Epileptický záchvat nemusí být vždy dramatický. Pokud ovšem dostane člověk velký křečový záchvat, při kterém nevnímá, může pro něj být nebezpečný. Správně poskytnutá první pomoc může zachránit lidský život. Kdy je potřeba ji poskytnout? A jak?
Epilepsie a partnerství
Jakákoliv forma epilepsie člověku do života přinese změnu. A nejen jemu, také jeho nejbližším – rodině, přátelům, partnerce nebo partnerovi. Pojďte si poslechnout příběh Aleše a Kateřiny a sdílejte s nimi ten svůj.
Vše o epilepsii v práci pro zaměstnavatele
Svěřil se Vám uchazeč, nový zaměstnanec nebo kolega, že má epilepsii? Co teď? Zaměstnávání lidí s epilepsií nemusí být oříšek. Představíme Vám ty nejdůležitější informace, které by měl každý zaměstnavatel při spolupráci s osobami s epilepsií znát. Nastartujte s naším desaterem klíčových informací otevřený a důvěrný pracovní vztah.
Epilepsie a sport: Sabiny cesta k psychické pohodě
Lékaři se shodují, že sport průběh epilepsie prokazatelně zlepšuje. Více fyzické aktivity může znamenat méně stresu i záchvatů. Přijďte si poslechnout příběh Sabiny, která by si svůj život bez sportu už ani nedokázala představit. Vrátil ji zpátky do hry.
Epilepsie a zaměstnání: Přijímací řízení a sdělení diagnózy
V České republice žije okolo 100 tisíc lidí s epilepsií. Přesto je tato nemoc veřejností stále stigmatizována a lidé žijící s ní pociťují vysokou míru diskriminace. Ukazuje se, že právě zaměstnávání je mnohdy nejpalčivější oblastí života lidí s epilepsií.
Alternativní a komplementární léčba epilepsie
Alternativní a komplementární léčba je souhrnné označení pro léčebné přístupy doplňující standardní lékařskou péči. Které zapojit při léčbě epilepsie? Poradí vám epileptolog Petr Bušek.
Jak redukovat stres
Stres je nedílnou součástí našich životů. Tak jak s ním žít? Naučte se techniky a cvičení pro vyváženější život a zapojte je do každodenní rutiny. Pojďte s námi naleznout balanc.
Mindfulness pro vnitřní klid
Nechte odpočinout svou mysl. Přijďte se naučit techniky, jak zvládnout běžné dny s větším klidem.
2024
- Život s asistenčním psem
- Můj sourozenec má epilepsii
- Epilepsie a mateřství
- Epilepsie a mezilidské vztahy
- Pomáháme si aneb peer podpora pro lidi s epilepsií
- Mindfulness v každodenním životě
2023
- Zklidňující techniky pro psychickou pohodu
- První pomoc při epileptickém záchvatu
- Epilepsie, dítě & škola pohledem epileptologa
- Kubíkův život se syndromem Dravetové
- Epilepsie a partnerství
- Epilepsie není jen to, co vidíme. Příběh Vlasty a Simči o životě s epilepsií
- Moje dítě má epilepsii. Jak se s tím vyrovnat?
- Přístup k žákovi s epilepsií
- Role výživy a komplementární léčby u epilepsie
- Moje dítě s epilepsií
2022
- Jak se vyrovnat s diagnostikovanou epilepsií?
- S epilepsií v práci pohledem personalistky
- První pomoc při epileptickém záchvatu
- Epilepsie a partnerství
- Epilepsie a zaměstnání: Vše o epilepsii v práci pro zaměstnavatele
- Epilepsie a sport
- Epilepsie a zaměstnání: Přijímací řízení a sdělení diagnózy
- Komplementární a alternativní léčba epilepsie
- Jak redukovat stres
- Mozkový „jogging“ aneb jak trénovat paměť (2. díl)
2021
- Mindfulness pro vnitřní klid
- Epilepsie a zaměstnání
- Epilepsie a partnerství
- Epilepsie a dítě
- Epilepsie a úzkost
- Epilepsie a těhotenství
- Když má váš rodič epilepsii
- Epilepsie a mateřství
- První pomoc při epileptickém záchvatu
- Odvaha promluvit o epilepsii
- Mozkový „jogging“ aneb jak trénovat paměť (1. díl)
- Invalidní důchod
2020
- Epilepsie a zaměstnání
- Epilepsie a partnerství
- Epilepsie a dítě