Život s asistenčním psem

Asistenční signální psi jsou obrovským pomocníkem a parťákem do života. Člověk se díky nim nebojí vyjít sám ven, být samostatný a zapojit se do společnosti. Přijďte si poslechnout příběh Marka Erbena, který takového psa má, doplněný o zkušenosti Zuzany Daušové, ředitelky výcvikového centra Helppes.

14. února 2024
cena: zdarma (nutná registrace)
kde se koná: online (aplikace MS Teams)

Marek a jeho signální pes Rey jsou nerozlučná dvojka. Mají mezi sebou pouto, které by jim mohl leckdo závidět. Marek žije s epilepsií už 16 let. Od minulého roku se navíc se svou přítelkyní Markétou v rámci platformy Asistenční hrdinové pokouší šiřit povědomí o asistenčních psech pro lidi s epilepsií. Na webináři vám Marek poví, jak mu jeho pejsek zlepšil život.

Markův příběh doplní svými zkušenostmi Zuzana Daušová, dr.h.c., ředitelka a vedoucí výcviku výcvikového centra Helppes. Ve svém vystoupení se zaměří na:

  1. smysl asistenčních signálních psů (psů zdravotní výstrahy)
  2. přístupová práva držitelů asistenčních psů
  3. práva a povinnosti držitele asistenčního signálního psa

Pro účast na webináři je třeba se přihlásit skrz tento formulář. V den konání Vám zašleme do emailu odkaz, přes který se připojíte.

Webináře pro Vás pořádáme díky finanční podpoře nadnárodní farmaceutické společnosti UCB, ČEPS a ÚV ČR. Děkujeme! Z webinářů pořizujeme audiovizuální nahrávky, které následně na Youtube kanále Společnosti E nabízíme ke zhlédnutí v podobě záznamu.