Život s epilepsií
I když vám nebo vašemu blízkému vstoupila do života epilepsie, tak se s ním dá prožít dobrý život.. Možná je někdy obtížné tomu věřit, nicméně zkušenosti řady lidí s epilepsií a jejich blízkých to potvrzují.
Rádi bychom vám situaci trochu usnadnili. Připravili jsme proto přehled základních oblastí, na které jsme často dotazováni.
Pokud by vám tyto informace nestačily, tak si můžete volně stáhnout naše publikace: Základní informace o epilepsii, Epilepsie a dítě a Život s epilepsií.
Rádi vám je zašleme také v tištěné verzi, stačí si je objednat.
Poraďte se s odborníky
Žijete s epilepsií a potřebujete probrat své aktuální dotazy, pocity či problémy? Objevila se epilepsie u vás, nebo u někoho z vašich blízkých? U vašeho žáka, nebo kolegy? Kontaktujte Petru a Alenu. Naše sociální poradkyně, které s vámi vše rády proberou.
Společně boříme mýty
Opravdu je epilepsie posedlost démony?
Jedná se o duševní nemoc, která může propuknout jen v dětství?
Jako se vším méně známým či zcela neznámým i s epilepsií se pojí mnoho stereotypů na obou stranách. Věříme, že díky lepší informovanosti se nám je podaří vymýtit. Každý měsíc proto pořádáme webináře. Online přednášky s odborníky, nebo s osobami, které sdílí, jak právě jejich život epilepsie ovlivnila. Na základních a středních školách pořádáme besedy o epilepsií.
Snažíme se o vzájemné propojení osob s epilepsií prostřednictvím virtuálních skupin či klubů Společnosti E. Během nich se mohou lidé s epilepsií pravidelně scházet v Brně, Praze a Ostravě.
Nemoc nás nedefinuje
Nemoc, ať už je jakákoliv, nás nedefinuje. Ano, je potřeba dodržovat určité věci a pojí se s ní jiný životní režim. Ale to, jak se k ní budeme stavět, je pouze na nás.
Děti s epilepsií bývají často vyloučené z kolektivu
Je třeba to změnit říká Diana Hanczková, studentka třetího ročníku medicíny.
Moje práce mi pomohla, abych svou nemoc pochopila
Přiznává psycholožka Hanka Orlíková v rozhovoru.