Moje dítě má epilepsii
I s epilepsií lze žít dobrý život plný radosti
Stanovení diagnózy epilepsie u dítěte je bezesporu stresujícím momentem v životě každého rodiče. První a většinou nejdůležitější informace o tomto onemocnění poskytne odborný lékař, nicméně některé zásadní otázky mohou po prvním rozhovoru s ním zůstat nezodpovězeny. Nových informací přichází celá řada a není jednoduché je hned všechny zpracovat.
V publikaci Epilepsie a dítě získáte informace o zdravotních stránkách této nemoci a první pomoci, ale také se v ni věnujeme změnám, které vnese do rodinného života, a vzdělávání.
Dokument „Upadni a choď“ časosběrně zaznamenává příběhy dětí s epilepsií.
Poraďte se s odborníky
Naše poradkyně Nikola a Alena s vámi rády proberou dotazy, obavy a nejasnosti týkající se epilepsie.
Pokud během rozhovoru zjistíte, že by byla vhodnější konzultace s psychologem, dětským psychologem či speciálním pedagogem, tak vás propojí s našimi externími spolupracovníky. První konzultace u nich je vždy zdarma.
Virtuální skupiny
Někdy nejvíce pomůže pohovořit si o svých těžkostech s lidmi, kteří prožívají či prožili to samé. K otevřenému sdílení mezi lidmi žijícími s epilepsii a jejich blízkými slouží virtuální skupiny, které jsou moderovány psycholožkou.
Studium
Jestli Vaše dítě žije s epilepsií, je většinou nutné uvažovat více o studijním či profesním směřování dítěte s ohledem na jeho zdravotní stav. Určitě by neměly být opomíjeny zájmy a činnosti, které ho těší. Z nich by se mělo vycházet při výběru studia a budoucího povolání.
Epilepsie sedmiletého Kubíka omezuje ve všem
Marcela pečuje o syna Kubíka, který onemocněl specifickým epileptickým syndromem Dravetové. První záchvat prodělal už jako šestitýdenní miminko. Jak to má Kubík s touto zákeřnou a nevyzpytatelnou nemocí? Jak často má epileptické záchvaty? Dozvíte se také, jakou základní školu rodiče Kubíkovi vybrali a proč a jak se mu dařilo v první třídě.
Děti s epilepsií bývají často vyloučené z kolektivu
Je třeba to změnit říká Diana, studentka třetího ročníku medicíny.
Epilepsií onemocněla moje dcera
Nejhorší je, že člověk chce, aby byla samostatná a teď si myslím, že to opravdu nejde.
Dětský tábor
Tábor probíhá v areálu Kláskova mlýna, který se nachází nedaleko Police u Jemnice na jížní Moravě, a je určen holkám a klukům od 6 do 15 let. Jeho velkou výhodou je, že i sourozenci a kamarádi se tábora mohou zúčastnit. Po celou dobu jeho konání je přítomen zdravotnický personál.
Tábor realizujeme ve spolupráci se spolkem Krátký potlesk, přes který se hlásí děti bez epilepsie, jedná se tedy o plnou integraci.
Děti jsou v péči oddílových vedoucích, praktikantů, kteří jsou obeznámeni se zdravotním stavem dětí a mají základní informace o epilepsii. Po dobu celého pobytu se hraje celotáborová hra a je připraven další bohatý program.
Abychom byli schopni zajistit bezpečný průběh tábora, je nutné, aby přihlašované děti splňovaly podmínky pro účast.
Pro přihlášení Vašeho dítěte na tábor, kontaktujte koordinátorku projektu Nikolu Hájkovou emailem nikola.hajkova@spolecnost-e.cz nebo telefonicky 702 005 678.
V případě naplnění kapacity, budou další přihlášené děti zapsány jako náhradníci.
Fotogalerie z tábora 2021 a 2022 je umístěna na Fotkách Google.
Archív fotek z minulých ročníků naleznete na Rajčeti.
Termín: 13. července - 27. července
Cena: 6.200 Kč za dítě, v případě přihlášení sourozenců 6.000 Kč za jednoho. Cena je stejná bez ohledu na způsob dopravy na tábor.
Strava: 5 x denně