Pomáháme si aneb peer podpora pro lidi s epilepsií

Peer podpora, inovativní služba Společnosti E, je určena lidem s epilepsií a jejich blízkým. Pomáhá lépe se vyrovnat s náročnými životními situacemi, které epilepsie do života přináší, a to díky podpoře peerů - lidí, se stejnou životní zkušeností.

15. května 2024
cena: zdarma (nutná registrace)
kde se koná: online (aplikace MS Teams)

Na webináři Vám koordinátorka projektu PEER podpory Bára představí naši službu ePeerko. Dozvíte se, kdo se může přihlásit jako klient, případně jako konzultant, jaká jsou pravidla vzájemné komunikace a další zajímavé informace. 

Následně si vyslechnete zkušenosti našich peer konzultantů - Dominiky a Aleše. 

Dominikamá epilepsii již od dětství a být peerem je pro ni nadějí, že může pomoci někomu jako je ona sama. Kromě vyrovnání se se samotnou nemocí, probírá se svými klienty i další témata, např. výběr školy a studium, vedlejší účinky léků, deprese, vnímání svého těla.

Alešmá epilepsii od 15 let, kdy mu otočila život vzhůru nohama. V tuto chvíli si užívá života se svou rodinou, sportuje, pracuje a plní si své sny. Se svými klienty probírá především téma vyrovnání se s nemocí, ale na řadu přichází i výběr zaměstnání, sport a rodičovství. 

Pro účast na webináři je třeba se přihlásit skrz tento formulář. V den konání Vám zašleme do emailu odkaz, přes který se připojíte.

Webináře pro Vás pořádáme díky finanční podpoře nadnárodní farmaceutické společnosti UCB, ČEPS a ÚV ČR. Děkujeme! Z webinářů pořizujeme audiovizuální nahrávky, které následně na Youtube kanále Společnosti E nabízíme ke zhlédnutí v podobě záznamu.