Publikace Společnosti E

Věříme, že v našich publikacích najdete užitečné informace.

Kdybyste měli nějaké dotazy, tak se na nás, prosím, obraťte. V rámci našeho poradenství jsme Vám k dispozici od pondělí do středy mezi 8. a 15. hodinou.

Publikace ke stažení v PDF

 Výzkumné zprávy o životě s epilepsií ke stažení v PDF

Epilepsie a rodina

Výzkumné šetření odhaluje situaci, ve které se nachází rodiny a zejména rodiče, jejichž dítě onemocnělo epilepsií. Hlavním cílem této studie je popsat zkušenosti a potíže v oblastech rodinných vztahů, volnočasových aktivit a školních aktivit, s nimiž se potýkají rodiče dětí s epilepsií v České republice.

Výzkumné šetření Epilepsie a rodina v PDF

Stigmatizace lidí s epilepsií

Cílem výzkumného šetření je odhalit míru stigmatizace a sebestigmatizace onemocnění epilepsie a lidí, kteří s touto diagnózou žijí. Poukazuje, jaké faktory hrají v této problematice roli.

Výzkumné šetření Stigmatizace lidí s epilepsií v PDF

Stigmatizace lidí s epilepsií na pracovišti

Výzkumné šetření věnované tematice stigmatizace lidí s epilepsií v zaměstnání sloužilo jako přípravná fáze v projektu Epizóna, informačního portálu a zdroje informací pro cílové skupiny uchazečů a zaměstnanců s epilepsií a zaměstnavatelů, kteří s lidmi s epilepsií spolupracují.

Výzkumné šetření Stigmatizace lidí s epilepsií na pracovišti v PDF

Peer podpora pro lidi s epilepsií

Cílem výzkumného šetření bylo zjistit informace o potřebách lidí s epilepsií. Předpoklad, že by lidé s epilepsií uvítali podporující, empatický vztah s člověkem, který má podobnou životní zkušenost, se díky tomuto dotazníkovému šetření potvrdil. Výzkum proběhl za finanční podpory Operačního programu Zaměstnanost plus OPZ+.

Výzkumné šetření Peer podpora pro lidi s epilepsií v PDF

Zkušenosti rodičů dětí z institucionální péče (MŠ, ZŠ, SŠ)

Společnost E klade vysoký důraz na vzdělání a zapojení dětí a studentů s epilepsií do vzdělávacího prostředí. Na jaře roku 2023 jsme spustili výzkum zaměřený na zkušenosti rodičů z různých typů vzdělávacích institucí – od mateřských škol až po střední školy. Výsledky tohoto výzkumu vám přinášíme prostřednictvím naší zprávy, která odhaluje důležité poznatky o tomto tématu.

Výzkumné šetření Zkušenosti rodičů dětí z institucionální péče (MŠ, ZŠ, SŠ) v PDF

Další

Objednávka tištěných verzí publikací

Jedná se o stejné publikace, které si můžete výše stáhnout v PDF, ale vytištěné.
Publikace jsou zdarma. Můžete si je vyzvednout u nás, případně Vám je zašleme na požadovanou adresu.

Publikace, které chcete zaslat

Na který Vám potvrdíme, že jsme publikace poslali.
Pro případ, že bychom potřebovali upřesnit Vaši objednávku.