Publikace Společnosti E

Věříme, že v našich publikacích najdete užitečné informace.

Kdybyste měli nějaké dotazy, tak se na nás, prosím, obraťte.  V rámci našeho poradenství jsme Vám k dispozici od pondělí do středy mezi 8. a 15. hodinou.

Publikace ke stažení v PDF

Základní informace o epilepsií

Publikace je určena pro všechny, kdo se o problematiku epilepsie zajímají. Dozví se v ní, co to epilepsie je, jaké jsou její příčiny, jaké druhy epileptických záchvatů existují, jakým způsobem se epilepsie diagnostikuje a jak se léčí. Poslední kapitola je věnována bezpečnému životu s epilepsií, jak předcházet úrazům a jak poskytnout první pomoc, pokud někdo epileptický záchvat dostane. 

Základní informace o epilepsií v PDF

 Výzkumné zprávy ke stažení v PDF

Epilepsie a rodina

Výzkumné šetření odhaluje situaci, ve které se nachází rodiny a zejména rodiče, jejichž dítě onemocnělo epilepsií. Hlavním cílem této studie je popsat zkušenosti a potíže v oblastech rodinných vztahů, volnočasových aktivit a školních aktivit, s nimiž se potýkají rodiče dětí s epilepsií v České republice.

Výzkumné šetření Epilepsie a rodina v PDF

Stigmatizace lidí s epilepsií

Cílem výzkumného šetření je odhalit míru stigmatizace a sebestigmatizace onemocnění epilepsie a lidí, kteří s touto diagnózou žijí. Poukazuje, jaké faktory hrají v této problematice roli.

Výzkumné šetření Stigmatizace lidí s epilepsií v PDF

Stigmatizace lidí s epilepsií na pracovišti

Výzkumné šetření věnované tematice stigmatizace lidí s epilepsií v zaměstnání sloužilo jako přípravná fáze v projektu Epizóna, informačního portálu a zdroje informací pro cílové skupiny uchazečů a zaměstnanců s epilepsií a zaměstnavatelů, kteří s lidmi s epilepsií spolupracují.

Výzkumné šetření Stigmatizace lidí s epilepsií na pracovišti v PDF

Objednávka tištěných verzí publikací

Jedná se o stejné publikace, které si můžete výše stáhnout v PDF, ale vytištěné.
Publikace jsou zdarma. Můžete si je vyzvednout u nás, případně po uhrazení poštovného zašleme na požadovanou adresu.

Publikace, které chcete zaslat

Na který Vám potvrdíme, že jsme publikace poslali.
Pro případ, že bychom potřebovali upřesnit Vaši objednávku.