Úspěchy roku 2022

Kam jsme se za úplnynulý rok s Vaší podporou posunuli?

Přímá podpora lidí s epilepsií

  • Provedli jsem 271 lidí náročnou životní situací spojenou s epilepsií díky našim sociální poradkyním.
  • 11 dětí s epilepsií a jejich sourozenců zažilo dobrodružství na našem letním táboře spolu s dalšími dětmi.

Osvěta a vzdělávání

Besedujeme: o životě s epilepsií přímo s těmi, kteří to znají nejlíp. Uspořádali jsme 16 besed, kterých se zúčastnilo 610 posluchačů.

Uspořádali jsme10 webinářů pro 410 posluchačů.

Informační portál Epizóna vydal 10 článků, 10 rozhovorů a jeden blogový příspěvek s osobou s epilepsií. Celkově zaujal 3 385 uživatelů, z nichž  1 726 jich článek či rozhovor dočetlo až do konce. Odborníci redakce vedli 4 webináře, během nichž se řešilo zaměstnávání, první pomoc nebo trénink kognitivních funkcí. 

Setkáváme se: realizovali jsme 20 virtuálních setkání, na kterých lidé s epilepsií vzájemně sdílí své životní zkušenosti a doprovází je naše psycholožka. Během roku se na nich vystřídalo 29 lidí, většina z nich je vyhledává opakovaně. Konečné číslo účastníků se při započtení opakované návštěvy vyšplhalo až ke 159.

Sociální podnik Aranžérie

Naše květinová dílna Aranžérie, ve které pracují osoby s epilepsií, senioři a pečující maminky, oslavila své první kulatiny. Ukápla nejedna slza dojetí a radosti. Jako dárek jsme si dali video, ve kterém se o nás dozvíte to nedůležitější. 

  • Uvázali jsme 3 369 květin a připravili 1 820 květinových dekorací
  • 33 nevěst a ženichů jsme mohli doprovodit našimi květinami v jejich nejkrásnější den.
  • Připravili jsme 8 tematických kolekcí: zimní, valentýnskou, k MDŽ, velikonoční, letní, podzimní, adventní a vánoční speciál.
  • Uspořádali jsme 43 workshopů pro 482 osob, někteří dorazili k nám do dílny, za jinými jsme vyrazili do firem.
  • Díky podpoře firem a městských částí jsme uspořádali 15 dílen pro seniory v domovech s pečovatelskou službou a v domovech pro seniory. 
  • Květiny jsme dodávali na premiéry do Národního a Stavovského divadla, Státní opery, na křty knih nakladatelství Albatros, naše dekorace zdobily vyhlášení soutěží Kancelář roku, Cen Olgy Havlové nebo dobročinnou akci Nadace Via.

Kytka pro babi a dědu

Jednoduché věci fungují. Platí to i pro projekt Kytka pro babi a dědu. Kdokoliv může darovat jakoukoliv částku a my z vybraných peněz připravíme narozeninovou kytici.

Ze začátku jsme chtěli potěšit seniory, za kterými během covidu nemohli příbuzní na návšetěvy do domovů. Máme radost, že ačkoliv tyto smutné časy jsou již za námi, tak se mezi námi najde plno dárců, kteří rádi potěší neznámeho seniora květinou k narozeninám. Díky finanční podpoře firem jsme kromě narozenin mohli rozdávat květinovou radost i na MDŽ nebo k Mezinárodnímu dni seniorů. 

S podporou 672 dárců jsme obdarovali květinami 720 seniorů, spolupracujeme se 12 domovy seniorů a sociálními službami.

Komunita

Přednáška Jedlé květy

V rámci projektu komunita Éčko jsme uspořádali 7 přednášek, 7 workshopů a 8 komunitních setkání.  Zavítali jsme s našimi květinovými workshopy do MŠ Angel a ZŠ Písnická. Zúčasnili jsme se 3 akcí městských částí (Vítání jara, Den Země a  Jablkobraní).

Na naší zahradě opečovává své vyvýšené záhonky 6 zahrádkářů

Rozeslali jsme 7 newsletterů s novinkami z naší práce a z naší čtvrti.

Co nás dále těší

Vytvořili jsme čtyři podcasty:

Psalo se o nás, byli jsme vidět a slyšet: