Převratný výzkum: Pohled do mozku dětí

C_dyaTAXYAEcnLj

Britští výzkumníci pod vedením profesora Davida Edwardse zveřejnili sady podrobných snímků magnetické rezonance, které odhalují komplexní vývoj mozku dětí a to krok za krokem. Cílem výzkumu je vytvořit největší a nejkvalitnější mapu, jež by zachytila vývoj mozku. Zveřejněná data byla získána pomocí magnetické rezonance u celkem čtyřiceti čerstvě narozených dětí. Fascinující snímky odhalily způsob formování biliónů neuronů i jejich propojení.

Britští výzkumníci budou i nadále shromažďovat data, aby mohli později co nejlépe odhadnout, jaké děje jsou při vývoji mozku normální, a jaké naopak nikoliv, a aby tak mohli přispět k pochopení podstaty různých mozkových onemocnění. Tým by dokonce v budoucnu rád do svého výzkumu získal i magnetické snímky plodů v děloze a sledoval tak ono postupné propojování neuronů a jednotlivých částí mozku v jeden fascinující celek.

Věříme, že budou nové objevy v budoucnu aplikovány v praxi a pomohou tak všem, koho se týká některé z vážných onemocnění spojené s funkcí mozku!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 + twelve =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.