Epilepsie se dá zvládnout!
Většina lidí s epilepsií by dokázala žít běžným způsobem života. Často však naráží na bariéry, které jim jejich úsilí výrazně komplikují. Především v zaměstnání a mezilidských vztazích. Společnost E už více jak 30 let dodává lidem s epilepsií sílu vypořádat se s těmito překážkami. Za více než čtvrtstoletí naší existence jsme podpořili 35 tisíc lidí. Přidejte se k nim!
Poskytujeme odborné sociální poradenství
Zcela zdarma u nás naleznete podporu a konzultace v oblasti sociální, psychologické i právní.
Podporu poskytuje zkušený tým sociálních pracovníků, kteří mají s problematikou epilepsie dlouholetou zkušenost. Dále v týmu máme externí spolupracovníky: psychology, právníky, neurology/epileptology, speciální pedagogy.
Obracet se na nás mohou nejen lidé s epilepsií, ale také jejich blízcí, zaměstnavatelé, učitelé nebo zdravotní pracovníci a další, které problematika epilepsie zajímá.
Témata, která v poradně často zaznívají:
- Onemocněl jsem epilepsií a cítím se sám!
- Jedná se u mne opravdu o epilepsii, vždyť nikdo z mé rodiny tuto nemoc neměl?
- Mám epilepsii, jak dál? Co všechno budu muset omezit? Jak mne nemoc ovlivní v mém životě?
- Můžu s epilepsií sportovat, cestovat, pracovat na počítači, založit rodinu?
- Jak svou diagnózu sdělit partnerovi, přátelům? Jak dětem? Přijmou to?
- Jak to sdělit zaměstnavateli? Nepropustí mne? Budu moc chodit nadále do práce? Co na to kolegové?
- Jak to bude s řízením auta, neodejmou mi řidičský průkaz?
- Co když se mi epileptický záchvat stane na veřejnosti? Co si o mně budou lidé myslet?
- Mám nárok na nějaké výhody, příspěvky? Mohu získat invalidní důchod?
- Mé dítě, partner, kamarád onemocněl epilepsií, trápí mne to! Mám obavy, co bude dál? Potřebuji o tom mluvit.
- Chtěla bych o své nemocné dítě pečovat, můžu získat příspěvek na péči?
- Jak to bude s mým dítětem ve školce, ve škole? Přijmou ho? Postarají se o něj?
- V naší MŠ, ZŠ, v zařízení máme člověka s epilepsií, jak máme poskytovat 1. pomoc při epileptickém záchvatu?
Podpora probíhá on-line pomocí e-mailu, telefonicky, prostřednictvím skypu či osobně u nás v kanceláři po předchozí domluvě.
Poradní hodiny: pondělí 8.00 – 15.00, úterý 8.00 – 13.00 a ve středu 8.00 – 15.00.
Zaměstnáváme lidi s epilepsií v květinové dílně
Náš sociální podnik Aranžérie zaměstnává lidi s epilepsií
Aranžérie je zakázková dílna, která vytváří květinové dekorace a vazby.
Za každou pečlivě vytvořenou kyticí se skrývají ruce květinářky, pro kterou je každá zakázka tou nejdůležitější. Ví totiž, že skvělá práce, která baví, není samozřejmost. V naší dílně pracují lidé, kteří mají některou z forem epilepsie, s níž je představa běžného zaměstnání často nedosažitelná.
Vytváříme Kluby E - Praha, Brno, Olomouc
Kluby Společnosti E nabízí pravidelné setkávání pro lidi s epilepsií. Využijte možnosti potkávat se s někým, kdo má podobné zájmy, zážitky i starosti.
Každý z klubů má svého klubového vedoucího, který se stará o pestrý program a aktivity nejrůznějšího charakteru od aktivizačních činností po výlety do přírody. Výhodou jednotlivých klubů je dostupnost zájmových aktivit pro lidi s epilepsií a případně řešení svízelných situací spojených s epilepsií i mimo Prahu.
Vzděláváme a šíříme osvětu
Pomozte svým studentům zvýšit vědomosti o epilepsii!
V České republice je téměř 100 000 lidí nemocných epilepsií. Je tedy velmi pravděpodobné, že jste se s touto nemocí přímo či nepřímo setkali vy či řada z vašich žáků a studentů. Ještě větší počet lidí epileptický záchvat zažilo či alespoň vidělo.
Dovolujeme si vám proto nabídnout edukační materiál o této nemoci, jehož obsahem je edukační materiál pro pedagogy a pro studenty, třiceti minutový film Upadni a choď, který vypovídá o tom, jak se žije lidem s epilepsií a dva spoty o první pomoci při epileptickém záchvatu. Budeme moc rádi, pokud vás edukační materiál zaujme a podaří se vám jej zařadit do výuky. Také díky vám se tak může podařit lepší přijetí a zařazení dětí i dospělých s epilepsií do společnosti.
Budete-li mít zájem, rádi za vámi přijedeme osobně s besedou na téma „Nebojte se epilepsie“. Beseda se skládá ze dvou částí: odborné, kde vás seznámíme se základními informacemi o epilepsii a s první pomoci při epileptickém záchvatu, v druhé částí besedy vystoupí jeden z našich kolegů s diagnostikovanou epilepsií, který s vámi bude sdílet svůj příběh o tom, jak se s epilepsií žije a co s sebou přináší do života.
BESEDY TAKÉ NOVĚ NABÍZÍME JAKO ONLINE WEBINÁŘ.
V případě zájmu nás kontaktujte na lenka.skalnikova@spolecnost-e.cz nebo tel.: 702 005 678.
Zpětné vazby:
„Dne 4. března 2019 se na naší škole uskutečnila přednáška s diskuzí od Společnosti E o epilepsii. Přednáška byla určena pedagogickým pracovníkům naší školy. Nabídku Společnosti E o přednášku s diskuzí jsme rádi využili, protože i na naši školu dochází žáci s diagnostikovanou epilepsií.
Na přednášce s diskuzí jsme ocenily především to, že nešlo o prosté předávání fakt spojených s onemocněním epilepsie, ale že nám informace o této nemoci byly předávány prostřednictvím studentky medicíny, která sama má epilepsii diagnostikovanou, a proto může přednášku doplnit vlastními poznatky. Přínosná pro učitele pak byla i diskuze, kdy se mohli ptát kromě jiného i na to, jak se cítí dítě s epilepsií, jak vnímá svou jinakost či odlišnost, jakým způsobem se vyrovnává se svou nemocí a třeba i doživotní léčbou.
Celkově celou akci hodnotíme velmi kladně, kromě akce bychom chtěli poděkovat i za poskytnuté materiály o epilepsii či pracovní listy do třídy, které už jsme mohli využít i v praxi a velmi se nám osvědčily.“ zástupkyně ředitelky základní školy
