Slider

Epilepsie se dá zvládnout!

Většina lidí s epilepsií by dokázala žít běžným způsobem života. Často však naráží na bariéry, které jim jejich úsilí výrazně komplikují. Především v zaměstnání a mezilidských vztazích. Společnost E už více jak 30 let dodává lidem s epilepsií sílu vypořádat se s těmito překážkami. Za více než čtvrtstoletí naší existence jsme podpořili 35 tisíc lidí. Přidejte se k nim!

Odborné sociální poradenství

Zcela zdarma u nás naleznete podporu a konzultace v oblasti sociální, psychologické i právní.

Podporu poskytuje zkušený tým sociálních pracovníků, kteří mají s problematikou epilepsie dlouholetou zkušenost. Dále v týmu máme externí spolupracovníky: psychology, právníky, neurology/epileptology, speciální pedagogy.

Obracet se na nás mohou nejen lidé s epilepsií, ale také jejich blízcí, zaměstnavatelé, učitelé nebo zdravotní pracovníci a další, které problematika epilepsie zajímá.

Témata, která v poradně často zaznívají:

 • Onemocněl jsem epilepsií a cítím se sám!
 • Jedná se u mne opravdu o epilepsii, vždyť nikdo z mé rodiny tuto nemoc neměl?
 • Mám epilepsii, jak dál? Co všechno budu muset omezit? Jak mne nemoc ovlivní v mém životě?
 • Můžu s epilepsií sportovat, cestovat, pracovat na počítači, založit rodinu?
 • Jak svou diagnózu sdělit partnerovi, přátelům? Jak dětem? Přijmou to?
 • Jak to sdělit zaměstnavateli? Nepropustí mne? Budu moc chodit nadále do práce? Co na to kolegové?
 • Jak to bude s řízením auta, neodejmou mi řidičský průkaz?
 • Co když se mi epileptický záchvat stane na veřejnosti? Co si o mně budou lidé myslet?
 • Mám nárok na nějaké výhody, příspěvky? Mohu získat invalidní důchod?
 • Mé dítě, partner, kamarád onemocněl epilepsií, trápí mne to! Mám obavy, co bude dál? Potřebuji o tom mluvit.
 • Chtěla bych o své nemocné dítě pečovat, můžu získat příspěvek na péči?
 • Jak to bude s mým dítětem ve školce, ve škole? Přijmou ho? Postarají se o něj?
 • V naší MŠ, ZŠ, v zařízení máme člověka s epilepsií, jak máme poskytovat 1. pomoc při epileptickém záchvatu?

Podpora probíhá on-line pomocí e-mailu, telefonicky, prostřednictvím skypu či osobně u nás v kanceláři po předchozí domluvě. 

Poradní hodiny: pondělí 8.00 – 15.00, úterý 8.00 – 13.00 a ve středu 8.00 – 15.00.

Chci se zeptat nebo si domluvit schůzku Vyplnit dotazník spokojenosti

Epi-shop

Máte možnost podpořit lidi s epilepsií nákupem v Epi-shop Společnosti E

EpiWebináře

Seznamte se s naší službou EpiWebináře

Komunitní zahrada Éčko v Praze 12 a 4

Baví nás potkávat se a propojovat lidi mezi sebou.

Přijďte s námi sousedit! Chceme pro vás vytvořit místo, kde vám bude dobře. Kde se naučíte novým a inspirativním věcem, kde potkáte příjemné sousedy a kam se budete rádi vracet. 

Více o akcích naší komunitní zahrady

Květinová dílna Aranžérie - náš sociální podnik

Náš sociální podnik Aranžérie zaměstnává lidi s epilepsií

Aranžérie - květina

Aranžérie je zakázková dílna, která vytváří květinové dekorace a vazby.

Za každou pečlivě vytvořenou kyticí se skrývají ruce květinářky, pro kterou je každá zakázka tou nejdůležitější. Ví totiž, že skvělá práce, která baví, není samozřejmost. V naší dílně pracují lidé, kteří mají některou z forem epilepsie, s níž je představa běžného zaměstnání často nedosažitelná.

Chci se podívat do Aranžérie

Dětský tábor a rekondiční pobyt pro dospělé

Pořádáme akce pro malé i velké lidi s epilepsií.

Společnost E pořádá již od roku 1994 letní integrované tábory pro děti s epilepsií, na kterých je po celou dobu přítomen zdravotnický personál a rekondiční pobyty pro dospělé, na kterých mohou načerpat novou energii.

Kluby E - Praha, Brno, Olomouc

Kluby Společnosti E nabízí pravidelné setkávání pro lidi s epilepsií. Využijte možnosti potkávat se s někým, kdo má podobné zájmy, zážitky i starosti.

Každý z klubů má svého klubového vedoucího, který se stará o pestrý program a aktivity nejrůznějšího charakteru od aktivizačních činností po výlety do přírody. Výhodou jednotlivých klubů je dostupnost zájmových aktivit pro lidi s epilepsií a případně řešení svízelných situací spojených s epilepsií  i mimo Prahu.

Chci se přihlásit do klubu v Praze, Brně či Olomouci

Vzdělávání a osvěta o epilepsii

Pomozte svým studentům zvýšit vědomosti o epilepsii!

V České republice je téměř 100 000 lidí nemocných epilepsií. Je tedy velmi pravděpodobné, že jste se s touto nemocí přímo či nepřímo setkali vy či řada z vašich žáků a studentů. Ještě větší počet lidí epileptický záchvat zažilo či alespoň vidělo.

Dovolujeme si vám proto nabídnout edukační materiál o této nemoci, jehož obsahem je edukační materiál pro pedagogy a pro studenty, třiceti minutový film Upadni a choď, který vypovídá o tom, jak se žije lidem s epilepsií a dva spoty o první pomoci při epileptickém záchvatu. Budeme moc rádi, pokud vás edukační materiál zaujme a podaří se vám jej zařadit do výuky. Také díky vám se tak může podařit lepší přijetí a zařazení dětí i dospělých s epilepsií do společnosti.

Budete-li mít zájem, rádi za vámi přijedeme osobně s besedou na téma „Nebojte se epilepsie“. Beseda se skládá ze dvou částí: odborné, kde vás seznámíme se základními informacemi o epilepsii a s první pomoci při epileptickém záchvatu, v druhé částí besedy vystoupí jeden z našich kolegů s diagnostikovanou epilepsií, který s vámi bude sdílet svůj příběh o tom, jak se s epilepsií žije a co s sebou přináší do života.

BESEDY TAKÉ NOVĚ NABÍZÍME JAKO ONLINE WEBINÁŘ.

V případě zájmu nás kontaktujte na lenka.skalnikova@spolecnost-e.cz nebo tel.: 608 525 854.

Zpětné vazby:

„Dne 4. března 2019 se na naší škole uskutečnila přednáška s diskuzí od Společnosti E o epilepsii. Přednáška byla určena pedagogickým pracovníkům naší školy. Nabídku Společnosti E o přednášku s diskuzí jsme rádi využili, protože i na naši školu dochází žáci s diagnostikovanou epilepsií.

Na přednášce s diskuzí jsme ocenily především to, že nešlo o prosté předávání fakt spojených s onemocněním epilepsie, ale že nám informace o této nemoci byly předávány prostřednictvím studentky medicíny, která sama má epilepsii diagnostikovanou, a proto může přednášku doplnit vlastními poznatky. Přínosná pro učitele pak byla i diskuze, kdy se mohli ptát kromě jiného i na to, jak se cítí dítě s epilepsií, jak vnímá svou jinakost či odlišnost, jakým způsobem se vyrovnává se svou nemocí a třeba i doživotní léčbou.

Celkově celou akci hodnotíme velmi kladně, kromě akce bychom chtěli poděkovat i za poskytnuté materiály o epilepsii či pracovní listy do třídy, které už jsme mohli využít i v praxi a velmi se nám osvědčily.“  zástupkyně ředitelky základní školy

UK Praha 4

vos krizika 3