Společnost E pořádá již od roku 1994 letní integrovaný tábor pro děti s epilepsií. Po celou dobu letního tábora je přítomen zdravotnický personál.

Tábor probíhá v areálu Havlišova mlýna v Jindřichovicích u Želetavy a je určen holkám a klukům od 6 do 15 let. Velkou výhodou tohoto LDT je, že i sourozenci a jejich kamarádi se tábora mohou zúčastnit a děti s epilepsií tak nejsou vyjímány z vazeb, které mají během roku vytvořené. Tábor realizujeme ve spolupráci se spolkem Krátký potlesk, přes které se hlásí děti bez epilepsie, jedná se tedy o plnou integraci.

K dispozici v areálu je kuchyň s jídelnou, klubovna, toalety se sprchami, malý bazén a hřiště. Děti jsou v péči oddílových vedoucích, praktikantů, kteří jsou obeznámeni se zdravotním stavem dětí a mají základní informace o epilepsii. Po dobu celého pobytu se hraje celotáborová hra a je připraven další bohatý program.

Místo: Havlišův mlýn – Jindřichovice u Želetavy

Termín: 3.7. – 17. 7. 2021

Cena: Cena 14tidenního tábora bude 4.650 Kč pro děti využívající autobusovou dopravu
ze Znojma nebo vlastní dopravu a 4.950 Kč pro děti využívající autobusovou dopravu z Prahy. Pokud
pojedou na tábor sourozenci, poskytneme slevu 250 Kč na jedno dítě. Cena pro sourozence tedy
bude 4.400 Kč (Znojmo), resp. 4.700 Kč (Praha) za jednoho.

Doprava: na tábor bude vypraven autobus z Prahy tam a zpět.

Ubytování: v chatkách nebo centrální budově (dva pokoje)

Strava: 5x denně

Před kontaktováním je nutné si přečíst podmínky přijetí na tábor.

Podmínky pro přijetí na tábor:

1. Dítě musí navštěvovat běžnou základní školu a být po mentální/intelektové stránce v pořádku. Může mít pomalejší tempo v porozumění a plnění zadaných úkolů, musí však umět rozlišit jednotlivé pokyny a uvědomovat si jejich význam.

2. Na tábor nepřijímáme děti s nočním výskytem epileptických záchvatů (a při usínání nebo probouzení), nejsme schopni zajistit celonoční dohled u každého dítěte.

3. Dítě musí zvládat běžnou sebeobsluhu – udržování hygienických návyků, oblékání, obsluhu při jídle atd.

4. Dítě musí umět dodržovat denní režim tábora, pravidelnost spánkového režimu a nesmí mu být cizí sportovní aktivity. Na našem táboře se hodně běhá, chodí, hrají se pohybové hry.

5. Na tábor nepřijímáme děti s mentálním handicapem a děti s psychiatrickými potížemi, tábor je pro děti s epilepsií

6. V případě, že má dítě kromě epilepsie, diagnostikovanou mírnou formu ADHD a ADD, je nutné předložit zprávu od odborníků. Tyto poruchy je nutné řešit individuálně s pracovníky Společnosti E, kteří zváží případné přijetí dítěte.

Přihlášky: NOVÍ ZÁJEMCI prosím, kontaktujte koordinátorku projektu Mgr. Petru Stehlíkovou, a to na emailu: petra.stehlikova@spolecnost-e.cz nebo na tel.: 702 005 678. V případě naplnění kapacity, budou další přihlášené děti zapsány jako náhradníci.

Integrovaný tábor probíhá v rámci dětského tábora Krátký potlesk.

Pokud Vás integrovaný letní dětský tábor zaujal, případně máte zájem o další informace, neváhejte se na nás obrátit na níže uvedených kontaktech.

Zpětné vazby od rodičů:

„Dobrý večer,
děkujeme za N., která byla nadšená táborem, celý den nezastavila pusu a vyprávěla nám spoustu zážitků. Také si zpětně prohlíží
fotografie a k některým přidává svůj komentář a líčení. Jsme rádi, že mohla jet. Už se těší na příští rok a my s ní. Doufáme, že bude možnost, aby se zúčastnila znovu. Ještě jednou děkujeme a přejeme hodně
úspěšných dní všem, kteří se na tomto letošním táboře podíleli.“
T.

„Dobrý den, chtěla jsem opět poděkovat za nejlepší tábor na světě. Což potvrzují spokojené a šťastné děti. A vám všem za to, že jste ochotni toto vše pro ně uspořádat.“ Děkuji. M.

„Hezký den, paní Stehlíková 🙂
N. se tábor dle všeho moc líbil. Mně také, co jsem stihla pojmout průběžně z fotek a deníku. Příští rok určitě zase pojede. Můžete si ho klidně rovnou zapsat 🙂 Začátkem ledna se mám sama připomenout?
Nerada bych to prošvihla.
Pořádáte opravdu v Čechách unikátní integrovaný tábor, kde se dětem v pravém slova smyslu věnujete naplno 🙂
Děkuji.“
I.

„Dobrý den paní Stehlíková,

ráda bych Vám poděkovala za naši dceru S. Věřím, že rozhodování zda se Vašeho tábora zúčastní, jistě nebyla jednouché. S. se z tábora vrátila nadšená a šťastná. Dovolím si napsat že S. získala zpět sebedůvěru a chuť do života, která se vytratila s vyčleňováním z kolektivu ve škole.

Už dlouho jsme ji neviděli takhle spokojenou a šťastnou. Konečně byla v kolektivu dětí, kde se nemusela stydět a bát se zda přijde záchvat, nebo že se jí budou děti smát, že se jí klepou ruce, nebo že jí není zrovna dobře. Ještě dnes vypráví zážitky z tábora. I když jak sama přiznala, že to pro ni nebylo snadné, stýskalo se jí a prý byly dny, kdy byla velmi unavená, pozitiva tábora převažují.

Musím poděkovat všem z tábora, vedoucím, zdravotníkům, všichni byli naprosto báječní. Jejich péče byla naprosto úžasná. Mne jako rodiče velmi uklidňovalo že je o naši dceru  dobře postaráno. Prostředí tábora nás velmi mile překvapilo, okolní příroda a zázemí tábora je naprosto báječné. Tak i organizace a veškeré informace k táboru. Deník s fotografiemi pro nás byl každodenním zpestřením. S. se již teď nemůže dočkat dalšího tábora. 
Já stále hledám ta správná slova vděčnosti………..myslím že prosté „Děkuji“ nikdy nevyjádří co jste pro naši dceru udělali.“

S pozdravem H.