Termín: 10.7.-17.7.2021

Místo: areál penzion Vyhlídka ve Staré Olešce u Děčína

Ceny za plnou penzi:

3 350, – Kč / osoba s epilepsií

3 650, – Kč / osoba bez epilepsie

Cena za polopenzi:

3.000, – Kč / osoba s epilepsií

3 300, – Kč / osoba bez epilepsie

Ceny za pobyt pro děti:

Děti 3-10 let cena za týden s plnou penzí: 2.850, – Kč.

Děti do 3 let zdarma bez nároku na lůžko a stravu.

Stravování: plná penze nebo plná penze

Ubytování: v chatkách, se společným sociálním zařízení v budově + sprchy jsou na žetony.

Zdravotní dohled: bude přítomen pro celou dobu pobytu

Doprovod: Pobyt je určen pro lidi s epilepsií, v případě kombinace zdravotních potíží, např. pacient je psychiatricky léčen nebo je mentálně handicapován, je nutné, aby měl zajištěnu vlastní osobní asistenci, která za osobu zodpovídá po celou dobu pobytu.

Doprava: bude vypraven autobus z Prahy, částka byla 350,-Kč/cesta/osoba.

Popis místa: Penzion Vyhlídka se nachází v nádherné chráněné rekreační oblasti Českého Švýcarska v okr. Děčín. Okolní lesy jsou dobrou příležitostí pro vycházky s možností houbaření. Oblast Staré Olešky je přirozeným startem pro cyklistické i pěší túry. Nejbližší vesnice Stará Oleška se nachází od areálu 1 km, do Děčína je to 8 km. Pension Vyhlídka je situován v klidné oblasti za Olešským jezerem, které nabízí možnost koupání (v létě je zde otevřen bufet). V 5 km vzdálených Benešově nad Ploučnicí a České Kamenici je koupaliště. Pension je zaměřen převážně na rodinnou a dětskou rekreaci.

V areálu Vyhlídky se nachází dvě budovy, pizzerie Tomassino a jídelna, letní terasa s možností vytápění, dvacet chatek s novým sociálním zařízením k těmto chatám, volejbalové a fotbalové hřiště, tábořiště, k dispozici WiFi síť zdarma. Koupání s možností zapůjčení lodiček a šlapadel, stolní tenis, houpačky, pískoviště, možnost jízdy na koni pro pokročilé i začátečníky ve 3 km vzdáleném statku, množství cyklotras, pěší túry, parník Poseidon trasa Děčín-Hřensko a zpět.

Program: Program bude přizpůsoben účastníkům pobytu. Na pobytu bude k dispozici organizační pracovník, který zajistí program (výlety, soutěže, hry, zdravotní cvičení) a na něhož se lze obracet v místě pobytu s dotazy, připomínkami a společně utvářet trávení volného času. Účast na programu není povinná.

Zájemci o pobyt: posílejte svůj zájem (počet osob a jména) do Společnosti E (Liškova 959/3, 142 00 Praha 4) na email: petra.stehlikova@spolecnost-e.cz  V případě naplnění kapacity, budete zapsáni jako náhradníci.

Na základě předběžného přihlášení Vás koordinátorka projektu bude kontaktovat (cca do 10 pracovních dní).

Pro bližší informace nás můžete kontaktovat na tel.: 241 722 136, 702 005 678, e-mail: info@spolecnost-e.cz,

Výlety

Pravčická brána

Nejznámější útvar Českosaského Švýcarska. Unikátní skalní most vysoký 21m, široký 30m. Tato scenérie je nejlépe přístupná z obce Hřensko, které je zároveň hraničním přechodem s Německem.

Soutěsky – řeka Kamenice ve Hřensku

Malebná projížďka skalním údolím řeky Kamenice na lodičkách.

Hřensko, okr. Děčín

Tiské stěny

vyplňují nejzápadnější část Českého Švýcarska a jsou typickou ukázkou skalního města. Jsou pozůstatkem mohutné pískovcové tabule, která vznikla před mnoha miliony let ukládáním sedimentů – hlavně písku – na dně druhohorního moře.

obec Tisá, okr. Děčín

Děčín – okresní město

na soutoku řek Labe a Ploučnice. Kulturní památky – zámek, Růžová zahrada, kostely. Množství obchodů, restaurací, kulturních zařízení (divadlo, kulturní dům, muzeum, ZOO), sportovní vyžití, koupaliště. Výchozí místo pro další cesty (autobus, vlak, loď) a výlety (Hřensko – hraniční přechod do Německa, Pravčická brána apod.).

Děčínský Sněžník – 723 m.n.m

Stolová hora tyčící se nad městem Jílové u Děčína. Rozhledna 33 m vysoká z roku 1864 poskytuje nádherný výhled do okolí.

obec Sněžník, okr. Děčín

 

Letní rekondiční pobyt je realizován za podpory Ministerstva zdravotnictví ČR.