Termín: 10.7.-17.7.2021

Místo: areál penzion Vyhlídka ve Staré Olešce u Děčína

Ceny za plnou penzi:

3 350, – Kč / osoba s epilepsií

3 650, – Kč / osoba bez epilepsie

Cena za polopenzi:

3.000, – Kč / osoba s epilepsií

3 300, – Kč / osoba bez epilepsie

Ceny za pobyt pro děti:

Děti 3-10 let cena za týden s plnou penzí: 2.850, – Kč.

Děti do 3 let zdarma bez nároku na lůžko a stravu.

Stravování: plná penze nebo plná penze

Ubytování: v chatkách, se společným sociálním zařízení v budově + sprchy jsou na žetony.

Zdravotní dohled: bude přítomen pro celou dobu pobytu

Doprovod: Pobyt je určen pro lidi s epilepsií, v případě kombinace zdravotních potíží, např. pacient je psychiatricky léčen nebo je mentálně handicapován, je nutné, aby měl zajištěnu vlastní osobní asistenci, která za osobu zodpovídá po celou dobu pobytu.

Doprava: v případě většího zájmu účastníků bude vypraven za úplatu autobus z Prahy a zpět. V předešlých letech autobus vždy z Prahy vypraven byl, částka byla 350,-Kč/cesta/osoba.

Popis místa: Penzion Vyhlídka se nachází v nádherné chráněné rekreační oblasti Českého Švýcarska v okr. Děčín. Okolní lesy jsou dobrou příležitostí pro vycházky s možností houbaření. Oblast Staré Olešky je přirozeným startem pro cyklistické i pěší túry. Nejbližší vesnice Stará Oleška se nachází od areálu 1 km, do Děčína je to 8 km. Pension Vyhlídka je situován v klidné oblasti za Olešským jezerem, které nabízí možnost koupání (v létě je zde otevřen bufet). V 5 km vzdálených Benešově nad Ploučnicí a České Kamenici je koupaliště. Pension je zaměřen převážně na rodinnou a dětskou rekreaci.

V areálu Vyhlídky se nachází dvě budovy, pizzerie Tomassino a jídelna, letní terasa s možností vytápění, dvacet chatek s novým sociálním zařízením k těmto chatám, volejbalové a fotbalové hřiště, tábořiště, k dispozici WiFi síť zdarma. Koupání s možností zapůjčení lodiček a šlapadel, stolní tenis, houpačky, pískoviště, možnost jízdy na koni pro pokročilé i začátečníky ve 3 km vzdáleném statku, množství cyklotras, pěší túry, parník Poseidon trasa Děčín-Hřensko a zpět.

Program: Program bude přizpůsoben účastníkům pobytu. Na pobytu bude k dispozici organizační pracovník, který zajistí program (výlety, soutěže, hry, zdravotní cvičení) a na něhož se lze obracet v místě pobytu s dotazy, připomínkami a společně utvářet trávení volného času. Účast na programu není povinná.

Zájemci o pobyt: posílejte svůj zájem (počet osob a jména) do Společnosti E (Liškova 959/3, 142 00 Praha 4) na email: petra.stehlikova@spolecnost-e.cz  V případě naplnění kapacity, budete zapsáni jako náhradníci.

Na základě předběžného přihlášení Vás koordinátorka projektu bude kontaktovat (cca do 10 pracovních dní).

Pro bližší informace nás můžete kontaktovat na tel.: 241 722 136, 702 005 678, e-mail: info@spolecnost-e.cz,

Výlety

Pravčická brána

Nejznámější útvar Českosaského Švýcarska. Unikátní skalní most vysoký 21m, široký 30m. Tato scenérie je nejlépe přístupná z obce Hřensko, které je zároveň hraničním přechodem s Německem.

Soutěsky – řeka Kamenice ve Hřensku

Malebná projížďka skalním údolím řeky Kamenice na lodičkách.

Hřensko, okr. Děčín

Tiské stěny

vyplňují nejzápadnější část Českého Švýcarska a jsou typickou ukázkou skalního města. Jsou pozůstatkem mohutné pískovcové tabule, která vznikla před mnoha miliony let ukládáním sedimentů – hlavně písku – na dně druhohorního moře.

obec Tisá, okr. Děčín

Děčín – okresní město

na soutoku řek Labe a Ploučnice. Kulturní památky – zámek, Růžová zahrada, kostely. Množství obchodů, restaurací, kulturních zařízení (divadlo, kulturní dům, muzeum, ZOO), sportovní vyžití, koupaliště. Výchozí místo pro další cesty (autobus, vlak, loď) a výlety (Hřensko – hraniční přechod do Německa, Pravčická brána apod.).

Děčínský Sněžník – 723 m.n.m

Stolová hora tyčící se nad městem Jílové u Děčína. Rozhledna 33 m vysoká z roku 1864 poskytuje nádherný výhled do okolí.

obec Sněžník, okr. Děčín

Terezín

Návštěva Terezínské pevnosti, která byla za druhé světové války koncentračním táborem.

Letní rekondiční pobyt je realizován za podpory Ministerstva zdravotnictví ČR.