Blíží se Mezinárodní den epilepsie (10.2.) – víte co dělat, kdyby váš kolega dostal záchvat?

10. února připadá na Mezinárodní den epilepsie, který je příležitostí pro bourání mýtů a předsudků kolem tohoto záludného onemocnění. S epilepsií zápasí zhruba 1 ze 100 lidí a jen málo z nás ví, jak se správně zachovat, když to na někoho přijde. 

Naše Společnost E se tématu věnuje už 30 let a pro letošní rok jsme si zvolili téma “Epilepsie v práci”, protože právě v zaměstnání se lidé s epilepsií setkávají se strachem a neporozuměním. Díky tomu o svém onemocnění často mlčí a kolem epilepsie se vytváří bariéra stigmatizace. Většina lidí s epilepsií by dokázala žít jako ostatní. K tomu je ovšem spokojené a stabilní zaměstnání nepostradatelné. 

 “Připravili jsme dotazníkové šetření pro lidi s epilepsií i jejich okolí. Zajímá nás, jak vnímají svou pozici na trhu práce, s jakými problémy se případně setkávají apod. Setkáváme se totiž s tím, že epilepsie bývá stále mezi zaměstnavateli vnímána jako stigma a takový zaměstnanec se může cítit jako znevýhodněný,” vysvětluje Alena Červenková, ředitelka Společnost E.

Dotazník je možné najít na adrese: http://bit.ly/eckovpraci. Budeme rádi, pokud nám pomůžete s šířením tohoto tématu a s osvětou kolem epilepsie! 

Informace k první pomoci při epileptickém záchvatu najdete na www.zadnoupaniku.cz. Tematická videa pod hashtagem #zadnoupaniku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × 4 =

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..